fbpx

Diskreetne loodusteaduste õhtukursus

“Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” jätkab teist hooaega. Õhtukursus on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu linnaloodus, ringmajandus, kliimamuutused, plastid, toit ja toidutootmine, geoinseneeria, liikide väljasuremine, rohepesu ning populatsioonidünaamika. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased ja oma ala asjatundjad.  Ühe kohtumise kestus on kuni poolteist tundi.

“Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” toimub 2020./2021. aasta hooajal iga kuu teisel kolmapäeval Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn) või online. Keskuses toimuva loengu korral on sissepääs keskusse ja loengule 5-eurose sooduspiletiga (soovitatav on osta veebist).

  • 10. märtsil kell 18. Seitsmenda kohtumise teema on PLASTID. Tiina Niine ettekanne “Plastid meie ümber” avab meile plastide maailma, milline on nende keskkonnamõju ja kuidas igaüks saab meist teha, et vähendada tekkiva plasti hulka. Loeng toimub Zoom-keskkonnas, link loengul osalemiseks asub siin.
  • 14. aprillil kell 18. Toit ja toidutootmine
  • 12. mail kell 18. Rohepesu. Valeuudised

TOIMUNUD LOENGUD:

  • 14. oktoobril kell 18. Kliimamuutused. Teise kohtumise teema on kliimamuutused “Kliimast ja selle muutumisest?”. TalTechi emeriitprofessor Sirje Keevallik jagab teadlase vaadet kliimamuutustele.
  • 11. novembril kell 18. Väljasuremised. Kolmanda kohtumise teema on väljasuremised Elu ja surm matemaatilistes mudelites. Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur, PhD teoreetilises füüsikas Els Heinsalu räägib väljasuremistest ning matemaatilistest mudelitest.
  • 9. detsembril kell 18. Neljanda kohtumise teema on GEOINSENEERIA, mida tutvustab Priit Ennet.
  • 13. jaanuaril kell 18. Viienda kohtumise teema oli LINNALOODUS, mida tutvustas Liisa Puusepp.
  • 10. veebruaril kell 18. Kuuenda kohtumise teema oli RINGMAJANDUS, mida tutvustas Harri Moora.

 

2019/2021 hooaja “Diskreetse füüsika õhtukursuse” ja 2020/2021 hooaja “Diskreetse loodusteaduste õhtukursuse” osasid salvestatud loenguid saab järele vaadata Energia avastuskeskuse YouTube kanalilt

Õhtukursuse toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo kursuse kohta maarja@energiakeskus.ee.