Diskreetne loodusteaduste õhtukursus

“Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” jätkab teist hooaega. Õhtukursus on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu linnaloodus, ringmajandus, kliimamuutused, plastid, toit ja toidutootmine, geoinseneeria, liikide väljasuremine, rohepesu ning populatsioonidünaamika. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased ja oma ala asjatundjad.  Ühe kohtumise kestus on kuni poolteist tundi.

“Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” toimub 2020./2021. aasta hooajal iga kuu teisel kolmapäeval Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn). Sissepääs keskusse ja loengule 5-eurose sooduspiletiga (soovitatav on osta veebist, kuid piletit müüakse ka koha peal).

  • 9. detsembril kell 18. Geoinseneeria. Priit Ennet. OSTA PILET 
  • 13. jaanuaril kell 18. Linnaloodus. Liisa Puusepp
  • 10. veebruaril kell 18. Ringmajandus. Harri Moora
  • 10. märtsil kell 18. Plastid. Tiina Niine
  • 14. aprillil kell 18. Toit ja toidutootmine
  • 12. mail kell 18. Rohepesu

TOIMUNUD LOENGUD:

  • 23. septembril kell 18. Populatsioonidünaamika. Esimene kohtumine toimub Teadlaste Öö festivali raames ja teemaks on populatsioonidünaamika ehk “Aeg ja rännak – inimese evolutsioon infoühiskonda”. Meie liikumist tänapäeva juhib Tuul Sepp, kes on loomaökoloog ning 2020. aastal noorteadlase preemia saanud teaduse populariseerija.
  • 14. oktoobril kell 18. Kliimamuutused. Teise kohtumise teema on kliimamuutused “Kliimast ja selle muutumisest?”. TalTechi emeriitprofessor Sirje Keevallik jagab teadlase vaadet kliimamuutustele.
  • 11. novembril kell 18. Väljasuremised. Kolmanda kohtumise teema on väljasuremised Elu ja surm matemaatilistes mudelites. Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur, PhD teoreetilises füüsikas Els Heinsalu räägib väljasuremistest ning matemaatilistest mudelitest.

 

“Diskreetse loodusteaduste õhtukursuse” esimene kohtumine toimus Teadlaste Öö  Festivali raames 23. septembril 2020, kus Tuul Sepp rääkis populatsioonidünaamikast.

Õhtukursuse toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo kursuse kohta maarja@energiakeskus.ee.