Energia avastuskeskus

Energia avastuskeskus on endises Tallinna elektrijaamas tegutsev teaduskeskus, mille eesmärk on innustada lapsi loodus- ja reaalteaduste õppimisel. Selleks on keskuses rohkem kui sada eksponaati, mis võimaldavad füüsikanähtusi turvaliselt ise uurida ja katsetada. Meie jaoks on väga oluline, et külastajad saaksid ise neid ümbritsevat keskkonda avastada.

Peale selle pakume koolidele võimalust teha loodus- ja reaalainete õpet vaheldusrikkamaks – avastuskeskuse programmis on palju õpitube, mis aitavad klassiruumis õpitut täiendada ja kinnistada. Vana ja väärika elektrijaama ainulaadne keskkond on ka ainuõige koht elektri toimimise ja selle tootmise selgitamiseks.

Energia avastuskeskust peab sihtasutus Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus, mille asutasid Tallinna linn, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Energia AS ja AS Tallinna Soojus 1999. aastal. Esimesed kümme aastat oli vanas elektrijaamas sihtasutuse veetava asutuse nimi Energiakeskus, 2009. aastal muudeti nimi Energia avastuskeskuseks. Keskuse renoveerimise projekt algas 2012. aastal ja uuenenud Energia avastuskeskus avati külastajatele 13. juunil 2014.

Energia avastuskeskus on ühtlasi Põhjamaade Teaduskeskuste Ühingu NSCA ja Euroopa Teaduskeskuste ja -muuseumide võrgustiku ECSITE liige. Rohkem infot selle kohta, millistes rahvusvahelistes projektides on Energia avastuskeskus osalenud, saab koostööprojektide lehelt.

Energia avastuskeskus – avasta, mängi, õpi!

 

Juhatuse ja nõukogu liikmed

Juhatus:
Uus juhatuse esimees liitub Energia avastuskeskuse kollektiiviga augustis.

Nõukogu:

Nimi / Esindatav asutus / Roll / Volituste alguskuupäev

Reimo Raja / Eesti Energia AS / Nõukogu esimees / 08.05.2023
Maarja-Liis Meri / Eesti Energia AS / Nõukogu liige / 02.06.2023
Olga Onton / OÜ Utilitas / Nõukogu liige / 07.12.2022
Vello Ervin / Tallinna linn / Nõukogu liige / 11.05.2023
Helen Sooväli-Sepping / Tallinna Tehnikaülikool / Nõukogu liige / 10.09.2022
Katrin Männik / Tallinna Ülikool / Nõukogu liige / 12.04.2024

SA Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus nõukogu liikmetele tasu ei maksa.

 

Juriidiline aadress

SA Tallinna Tehnika- ja Teaduskeskus
Registrikood: 90005596
Aadress: Põhja pst 29, 10415 Tallinn
E-post: info@energiakeskus.ee
Arved: energiakeskus@finbite.ee