fbpx

28. 03. 2022


Diskreetne loodusteaduste õhtukursus: 13.04 kell 18 GLOBAALNE KAUBANDUS JA TARBIMINE

Kuidas olla teadlikum ja vastutustundlikum oma mõtlemises, käitumises, otsustes ja tarbimises? Millist hinda maksavad kogukonnad ja keskkond, kes meile igapäevaseks saanud mugavusi toodavad? 13. aprillil algusega kell 18 tutvustab vastutustundliku tarbimise ja õiglase kaubanduse ekspert, Kristina Mänd, oma loenguteemas “Võta vastutustundlikult” just antud teemasid. Oma teadmisi saab testida ka õiglase kaubanduse viktoriinis!

Loengu pilet 5 EUR, millega saab alates kella 17st külastada keskust. Loeng salvestatakse ning on järelvaadatav Energia avastuskeskuse Youtube kanalilt. OSTA PILET

Kristina Mänd tutvustab end nii: “Minu kutsumus on teha meie valikud vastutustundlikuks ja otsustamine läbimõelduks. Annan nõu ja juhin projekte digitaalse demokraatia ja kodanikukeskse huvikaitse, kaasamise, juhtimise, vastutustundliku tarbimise ja õiglase kaubanduse teemadel.

Kogemused kodanikuühendustes ja avalikus sektoris annavad mulle ainulaadse vaate ja teadmised, mida arvestada, et olla edukas nii majanduslikult, ühiskondlikult kui ka keskkondlikult ning oma tööd professionaalsest korraldada. Olen lisaks Eestile töötanud ja elanud USAs, Lõuna-Aafrika Vabariigis (LAV), Hispaanias, Myanmaris ja Argentiinas ning külastanud enam kui 85 maad. Olen erinevates kultuurides elamisest ja nende mõistmisest kujundanud endale elu ja töö. Jõudsin sinna oma uudishimu ja maailmamuutmise soovi tõttu: kuidas olla parem inimene, kelle tegudel on suur positiivne ja väike negatiivne mõju.

Minu loenguteema „Võta vastutustundlikult“ on oluline, sest iga inimene saab paari lihtsa sammuga olla kordades teadlikum ja vastutustundlikum oma mõtlemises, käitumises, otsustes ja tarbimises. See, mida ma kanname ja sööme näitab meie kultuuri ja maailmavaadet samamoodi nagu raamatud, mida loeme või filmid, mida vaatame. Nii nagu raamatut ei peaks valima ainult kaane järgi, ei piisa ka toidu ja asjade puhul ainult firmamärgist; me peaksime teadma, mis peitub selle taga: kuidas ja kus on need toodetud, millise hinnaga keskkonnale ja kogukondadele jõuavad meile need head asjad, ning kas see meid ka huvitab.

Lisaks üldisele maailmaparandamisele mõjutab teadlikum suhtumine ka inimeste enda vaimset heaolu, sest see, kuidas me suhtume teistesse inimestesse, teistesse kultuuridesse ning mõistame konteksti, põhjuseid ja ajalugu, mõjutab meie enda elamist ja panust ühiskonda. Avatud inimesed on üldiselt õnnelikumad ja nende elu rikkam.”

Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari gümnasistidele ja täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu bakterid ja seened toiduainetööstuses, planeet Maa kui keerukas süsteem, kliimamuutuste keemia ja füüsika, kuidas toimuvad keemilised reaktsioonid, elektromagnetlained ja elusloodus, geenid ja evolutsioon, globaalne kaubandus ning keskkonnaprobleemid eri regioonides. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased, õpetajad või lihtsalt oma ala parimad asjatundjad. Ühe kohtumise kestus on kuni poolteist tundi.  Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt. Õhtukursuse toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.