Antiikfilosoofil Aristotelesel oli teatavasti komme loengu pidamise ajal ringi jalutada. Meiegi avastuskeskuses usume, et liikumine hoiab õpilaste meeled värskena. Seetõttu toimub osa Aristotelese nimelisest optika õpitoast avastuskeskuse ekspositsiooni keskel ning teine osa füüsikaklassis liikudes ülesandeid lahendades.

Avastuskeskuse -1. korruse optika ekspositsioon tutvustab valguse levimisel ilmnevaid nähtusi. Õpitoa kestel liiguvad õpilased koos juhendajaga ekspositsioonialal, katsetavad eksponaate ja arutlevad vaadeldud nähtuste üle ning lahendavad sõna otseses mõttes käigu pealt eri ülesandeid. Õpitoa teises osas saavad õpilased proovida ise läbi mitmeid optika katseid, mis toetavad õppekavast tuttavate teemade mõistmist ning avardavad silmaringi ka laiemalt.

Õpilased jaotatakse kaheks kuni 15-liikmeliseks grupiks. Õpituba sobib 8. klassi õpilastele, kes on juba optikat koolis õppinud – õpituba aitab neid teadmisi paremini kinnistada. Kuid õpituppa on väga oodatud ka gümnaasiumiõpilased, et optika teemat meelde tuletada ja sealt juba uute füüsika teemadega edasi minna.

Programmis on ka teine Aristotelese õpituba, mis on pühendatud helile.

Märksõnad: nähtav valgus ja spekter, valguse kiirgumine ja neeldumine, valguse levimine, murdumine ja peegeldumine, silm ja optilised abivahendid