Antiikfilosoofil Aristotelesel oli teatavasti komme loengu pidamise ajal ringi jalutada. Meiegi avastuskeskuses usume, et liikumine hoiab õpilaste meeled värskena. Seetõttu toimub osa Aristotelese nimelisest optika õpitoast avastuskeskuse ekspositsiooni keskel ning teine osa füüsikaklassis liikudes ülesandeid lahendades.

Õpitoas saavad õpilased proovida ise läbi mitmeid optika katseid, mis toetavad õppekavast tuttavate teemade mõistmist ning avardavad silmaringi ka laiemalt. Samuti on meil Avastuskeskuse -1. korrusel optika ekspositsioon, mis tutvustab valguse levimisel ilmnevaid nähtusi ning mida õpilased on oodatud peale töötoa läbimist uudistama, et saadud teadmisi kinnistada.

Õpituba sobib 8. klassi õpilastele, kes on juba optikat koolis õppinud – õpituba aitab neid teadmisi kinnistada. Kuid õpituppa on väga oodatud ka gümnaasiumiõpilased, et optika teemat meelde tuletada ja sealt juba uute füüsika teemadega edasi minna.

Märksõnad: nähtav valgus ja spekter, valguse kiirgumine ja neeldumine, valguse levimine, murdumine ja peegeldumine, silm ja optilised abivahendid

  • 14 EUR / osaleja kehtib kooligruppidele alates 10 inimesest.
  • Õpitoa piletihind juba sisaldab keskuse sissepääsupileti hinda.
  • Loe õppeprogrammi pikemat kirjeldust siit.