07. 10. 2020


Diskreetne õhtukursus 14. oktoobril: kliimamuutused

Mis on kliima ja mis on ilm? Mis on kliima loomulik muutlikkus? Millised on kliima muutumise võimalikud põhjused? Kuidas on muutunud kliima Läänemere basseinis ja Eestis? Kas inimene on süüdi? Mis saab edasi? Milline mõju võib olla kliima muutumisel meie kandis? Kuidas tekivad väärarusaamad?

Kliimamuutuste teemat avab TalTechi emeriitprofessor Sirje Keevallik, kes enda kohta ütleb nii: “Sattusin õppima Tartu ülikoolis füüsikat. Neljandal kursusel sattusin praktikale Tõravere observatooriumi atmosfäärifüüsika osakonda ja jäingi sinna. Ühel päeval pani tollane direktor Väino Unt tähele, et kliimat püüab analüüsida matemaatik Olavi Kärner. Ta küsis, kas ma ei tahaks füüsikuna õlga alla panna. See oli hea mõte, sest kliima on nii matemaatiline kui füüsikaline nähtus. Nii sattusingi kliimat uurima ja ei kahetse. Sest nagu ütles Olavi: “Kliima on surematu teema surelike maailmas.””

Diskreetse loodusteaduste õhtukursuse kliimamuutuste teemaline loeng toimub 14. oktoobril kell 18 Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29). Ühe kohtumise kestus on kuni poolteist tundi. Sissepääs keskusse 5-eurose sooduspiletiga. PILET OSTA VEEBIST.

„Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu linnaloodus, ringmajandus, kliimamuutused, plastid, toit ja toidutootmine, geoinseneeria, liikide väljasuremine, rohepesu ning populatsioonidünaamika. Loengud on praktiliste näidetega ning võib juhtuda, et teeme ka katseid. Esinejad on silmapaistvad teadlased ja oma ala asjatundjad.  Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt.