01. 03. 2021


ONLINE! Diskreetne loodusteaduste õhtukursus 10.03 kell 18: PLASTID

Milline materjal on plast ning mida igaüks meist saaks teha, et vähendada tekkiva plasti hulka? 10. märtsil kell 18 juhib meid plastide maailmas keskkonnakorralduse ja jäätmekäitluse ekspert Tiina Niine. Loeng toimub otseülekandena Zoom-keskkonnas ning on osalejatele tasuta. Loengut ei salvestata, kui ettekandega saab tutvuda siin.

Tiina Niine tutvustab end nii: „Keskkonnakaitseteemal olen lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli keskkonnakorralduse eriala diplomiõppe. Oma lõputöö kirjutasin jäätmete sorteerimise teemal ning minus tekkis sügavam huvi jäätmete vastu. Magistritöö Eesti Maaülikoolis kirjutasin jäätmete põletamisest. Kasulikke kogemusi jäätmekäitlusest omandasin ka Saksamaal õppides. Jäätmete valdkond on põnev ja areneb pidevalt. Olen 13 aastat üliõpilastele jäätmekäitlust õpetanud, olen töötanud kohalikus omavalitsuses keskkonnainspektorina ning jäätmeveofirmas jäätmespetsialistina. Peamised teemad, milles jäätmevaldkonnas tegelenud olen: jäätmete sorteerimine, jäätmete liigid (plastijäätmed, paberijäätmed, biolagunevad jäätmed, klaasijäätmed, ehitusjäätmed, ohtlikud jäätmed jne), jäätmete taaskasutamine  ning ebaseaduslik ladestamine.“

Loengus keskendub Tiina Niine plastide hingeelule ja räägib millest neid valmistatakse, millised on erinevad plasti liigid, milliseid tooteid neist valmistatakse, kuidas neid on võimalik taaskasutada ning plastide keskkonnamõjust. Samuti arutleb Tiina teemal, mida igaüks meist teha saab, et vähendada tekkiva plasti hulka ning mis juhtub plastiga veekogudes.

Diskreetne loodusteaduste õhtukursus” on Energia avastuskeskuse sündmuste sari täiskasvanutele, kes tunnevad huvi loodusteaduste vastu. Loengud toimuvad iga kuu teisel kolmapäeval. Kursusel tutvume erinevate põnevate ja aktuaalsete teemadega nagu linnaloodus, ringmajandus, kliimamuutused, plastid, toit ja toidutootmine, geoinseneeria, liikide väljasuremine, rohepesu ning populatsioonidünaamika. Loengud on praktiliste näidetega. Esinejad on silmapaistvad teadlased ja oma ala asjatundjad.  Kursusega võib liituda igal ajal.

Kursuse teiste teemade ja esinejatega saab tutvuda õhtukursuse lehelt. Õhtukursuse toimumist toetab KIK.