Nad on meiega terve päeva. Kui ärkame, läheme kooli, tööle või reisile ning ka siis, kui veedame õhtuti perega aega. Ja öösel? Ööpimeduses valvavad nad meid, kui me magame. Ilma nendeta poleks meie autos ega mobiiltelefonis navigatsioonisüsteemi, täpseid ilmaennustusi ja tegelikult ka paljusid igapäevaseid asju. Kas te küsite, kes nad on? Ei keegi muu kui tehissatelliidid!

Me ekslesime mööda mandreid ja ookeane, et laieneda meie planeedi igasse nurka. Üsna lühikest aega tagasi vallutasime Maa atmosfääri. Ja nüüd… nüüd oleme muutumas ränduriteks uues tohutus maailmas, mida nimetatakse universumiks. Satelliiditehnoloogiad aitavad meid iga päev. Nad on rahvusvahelise koostöö sümboliks ja need võivad anda meile võimaluse elada sellel planeedil veel aastatuhandeid. Sa ei usu seda?

Õppefilm on teatud määral seotud riikliku õppekava 5. klassi teemaga „Õhk” ja selgitab õhurõhu puudumist kosmoses. Filmiprogramm kinnistab ja teeb piltlikuks 4. klassi teema „Maailmaruum”. Film on seotud 10.-11. klassi füüsika teemaga „Megamaailma füüsika”.

  • 12 EUR / osaleja kehtib kooligruppidele alates 10 inimesest.
  • Õpitoa piletihind juba sisaldab keskuse sissepääsupileti hinda.

Tavakülastajal lisandub planetaariumifilmi piletihinnale keskuse sissepääsupileti hind.

Filmi pikkus: 26 minutit

Filmi keeled: eesti, vene, inglise

Sihtgrupp: Alates 8. eluaastast

Filmi tüüp: Täiskuppelfilm

Filmi loomist toetas: Erasmus+ programmi “Universe to reach! The planetarium!” projektist nr 2018-CZ01-KA204-048057.