Avasta toreda õppemängu abil näitust “Solaride ja päikeseenergia. Võimalus teha võimatut!” Katsetame päikesepaneele ja vooluringe, mõõdame pingeid ning vaatame, milline lambisüsteem särab kõige eredamalt.
Energia avastuskeskuse käed-külge läbi viidav aktiivõppeprogramm käsitleb alternatiivseid energiaallikaid päikeseenergiat ja tuuleenergiat ühtse tervikuna, lõimides kokku loodusõpetuses, füüsikas ja matemaatikas saadavaid teadmisi. Programmi eesmärgiks on viia õpilasteni arusaam, et elu aluseks Maal on Päikeselt pärinev energia, mis muundub ühest liigist teise, näiteks elektriks. Lisaks on eesmärk õppida esinemisoskust, suhtlemist ja meeskonnatööd.
Õpilased viivad läbi 6-7 katset päikesepaneelidega, uurivad katsetega erinevaid tegureid, mis mõjutavad päikesepaneeli efektiivsust ning lahendavad ülesandeid, mille abil arendavad oma loogilist mõtlemist. Õpitoa lõpus arutleme koos tulemuste üle – esinevad kõik tiimid ja õpilased saavad omandada esinemisoskusi.
Õppekeskkonnaks on avastuskeskuse ekspositsioonid „Solaride ja päikeseenergia“, „Meie energia lugu“, „Energosfäär“ ja välgusaali ajalooline ekspositsioon. Ekspositsiooniga töötamisel kasutatakse IT-seadmeid ja -lahendusi.
Programm toetab gümnaasiumi järgmisi õppeaineid:
- valikkursust „Füüsika ja tehnika“ päikesepaneelide, elektri, alternatiivsete energiate temaatikat.
- osaliselt valikkursust „Loodusteadused, tehnoloogia ja ühiskond“ alternatiivsete energiaallikate teemal.
- geograafiaõpet energiamajanduse teemal.
Märksõnad: elekter, energia, päikesepaneelid, matemaatika, võimsus, soojusvõimsus, kliima, pinge, energiaühikud, vatt, energiaallikad ja -liigid, energiamajandus, energia jäävuse seadus
- 18 EUR / osaleja kehtib kooligruppidele alates 10 inimesest.
- Õpitoa piletihind sisaldab keskuse sissepääsupileti hinda.