fbpx

27. 03. 2024


Perepäev Energia avastuskeskuses

6. aprillil toimub Energia avastuskeskuses tore ja meeldejääv perepäev!

Leiutaja Aare Baumeri juhendamisel leiab aset paberlennukite meisterdamise töötuba ja lennutamise võistlus. Parimaid meisterdajaid ja lennutajaid ootavad auhinnad!

Lisaks kohtume Eesti NATO Ühingu nõukogu esimehe Riho Terrasega ja õhuväe leitnant Ivar Soosaluga. Muusikalise etteaste teeb Ruslan Trochynskyi.

Ürituse kava:

10.00 Uksed avatakse
10.00-11.00 Energia avastuskeskusega tutvumine
10.30 Lühifilmide näitamine planetaariumis
11.00-11.10 Tervituskõne peab Riho Terras, Eesti NATO Ühingu nõukogu esimees ja Euroopa Parlamendi saadik
11.10-11:20 Kohtumine õhuväe leitnant Ivar Soosaluga
11.30-14.00 Paberlennukite meisterdamise töötuba “Tee endale NATO lennuk” ja lennuvõistlus Välgusaalis.

Sissepääs keskusesse on tavahinnaga. Piletid saad eelnevalt soetada Fientast või kohapeal kassast.

OSTA PILET

Kohtume Energia avastuskeskuses ja tähistame Eesti NATO-ga liitumise 20. aastapäeva ja NATO 75. aastapäeva!

RIHO TERRAS on Eesti NATO Ühingu nõukogu esimees ning Euroopa Parlamendi liige, kes esindab Isamaa erakonda Euroopa parlamendi suurimas, Euroopa Rahvapartei fraktsioonis. Parlamendis on ta Tööstuse, Teadus- ja Arendustegevuse ning Energeetika komisjoni täisliige ja Põllumajanduse ja maaelu komisjoni asendusliige. Endise kaitseväe juhatajana on Riho Terrase ekspertarvamus ning teadmised julgeoleku ja riigikaitse küsimustes Euroopas kõrgelt hinnatud. Ta on järjekindlalt seisnud Ukraina toetamise ja Euroopa sõjalise võimekuse kiire kasvatamise eest. Riho Terras on ainukene kindral Euroopa Parlamendis!

Kuigi lennundus paelus tänast õhuväe leitnanti IVAR SOOSALU juba varem, siis Eesti Lennuakadeemiasse jõudis ta mõneaastaste eksirännakue järel pärast keskkooli lõppu ja ajateenistuse läbimist. Ta alustas väikelennuki piloodina marutaudivastase vaktsiinide külvamisega. Seejärel tuli otsustada kas jätkata tsiviilmaailmas või suunduda militaarlennundusse ja valik langes Eesti õhuväe kasuks.

Esimene lennuk õhuväes oli Antonov AN-2 ehk „moosiriiul“. Kui õhuvägi oli hankimas endale uuemaid ja kaasaegsemaid lennukeid, siis olin üks pilootidest kes saadeti tsiviillennukite peale vastavaid kogemusi hankima. Õhuväes sai saadud kogemusi rakendada transportlennuki PZL M-28 ja õppereaktiivlennuki Aero L-39 Albatros kaptenina.

AARE BAUMER pälvis 2023. aastal Eesti teaduse populariseerimise elutööpreemia. Igapäevaselt tegeleb legendaarne leiutaja Energia avastuskeskuses teadus- ja arendusjuhina ning viib läbi teadusteatri etendusi. Aare juhendamisel valmivad perepäeva raames paberlennukid ning toimub nende lennutamise võistlus.

RUSLN TROCHYNSKYI

Ruslan Trochynskyion Ukraina muusik, kes alates 2004. aastast elab Eestis, töötab õpetajana ja loob muusikat mitmete Eesti muusikakollektiivide koosseisus nagu Svjata Vatra, Trio Romansid, Kadrioru Katusetrio. Ruslan Trochynskyi on esindanud Eestit ja Ukrainat 23-s riigis.