fbpx

“Kosmose” kohtumisel on Maris Tali

DR. MARIS TALI on  füüsikust astronaudikandidaat, kes jõudis seni eestlasena kõige lähemale astronaudiks saamisele ning ta naudib ekstreemsporti. Esmalt on ta aga kosmosetehnoloogiateadlane ja ka elektroonikainsener ning hetkel töötab Euroopa Kosmoseagentuuris (ESA) insenerina. Oma töös tegeleb ta elektroonikaga, mis on satelliitide peal ja ka masinõppe rakendustega, et leida võimalusi masinate vastupidavust kosmoses suurendada.

Maris õppis Oslo Ülikoolis elektroonikat ja andmetehnoloogiat ja tema magistritöö keskendus kiirgusdetektori elektroonika disainile. Doktoriõppe ajal, mida ta tegi Euroopa Kosmoseagentuuri ja CERNi (European Organization for Nuclear Research) vahelise koostöö raames, uuris Maris kiirguse mõju elektroonikale. Osa tema doktoritööst keskendus sellele, kuidas Jupiteri kiirguskeskkond mõjub elektroonikale ning Maris kaitses oma doktorikraadi 2019.-ndal aastal Jyväskylä Ülikoolis.


TAGASI

TAGASI

KARJÄÄRIÕHTUD

Karjääriõhtute sari tutvustab noortele karjäärivalikuid ja tööelu täppisteaduste valdkonnas kaheksal kohtumisel erinevate alade professionaalidega.

Sarja eesmärk on tõsta gümnasistide ja noorte täiskasvanute huvi inseneeria, täppisteaduste ja kutsehariduse vastu. Õhtute teemad lähtuvad gümnaasiumi õppekavast.

Esinejad on silmapaistvad professionaalid (ettevõtjad, õpetajad, insenerid ja tegevteadlased) erinevatest täppisteaduste valdkondadest.

Esinejad jagavad noortega oma lugu – mida ja miks nad õppisid ning kuidas nad tegid hiljem tööalaseid valikuid, jõudes praeguse töö ja tegevuste juurde. Kohtumise teises pooles astume koos esinejaga tema eriala igapäevaellu, mida ta tutvustab arendavate ja praktiliste näidetega. Kohtumised aitavad luua tehnika- ja loodusteaduste alaseid seoseid argipäeva ja tööeluga ning arendavad arutlusoskust neis teemades.