19. 01. 2024


Karjääriõhtu 7.02: Biomeditsiinitehnika

7. veebruaril kell 18-19 toimuval Karjääriõhtul räägib dr Kristjan Pilt teemal “Biomeditsiinitehnika”.

Dr Kristjan Pilt on Tallinna Tehnikaülikooli Tervisetehnoloogiate instituudi uurimisrühma vanemteadur. Pilt õppis samas ülikoolis elektroonikat ning hiljem spetsialiseerus doktorikraadiga biomeditsiinitehnoloogia erialal Tehnikaülikoolis. Erialaseid rahvusvahelise töö kogemusi sai ta Londoni Ülikoolis (UK) järeldoktorantuurist, Linköpingi Ülikoolist (Rootsi) ja ka vahetusüliõpilasena Jaapanist.

Dr Kristjan Pilti valdkonnaks on laiemalt biomeditsiinitehnika (biomedical engineering), mis tegeleb diagnostiliste ja teraapiaks mõeldud insenertehniliste meetodite ja seadmetega tervishoius. Töötatakse erinevate seadmetega, millega on võimalik mõõta inimese vererõhku, vere hapnikusisaldust, südame elektrilist aktiivsust, hingamisaparaadid jne. Tema teadusrühm tegeleb paindlike ja uudsete sensortehnoloogiate ja algoritmide väljatöötamisega, mis võimaldavad optiliselt jälgida mürkide eemaldamist reaalajas, hinnata südame-veresoonkonna seisukorda ja inimese stressi ning väsimuse taset. Tema ja teiste kaasautorite teadustöö tulemusel on väljastatud viis patentset leiutist.

Pilt on Tehnikaülikooli õppejõud magistriõppe erialadel, kus ta selgitab üliõpilastele biooptika ja biomeditsiiniseadmete maailma. Lisaks õpetamisele juhendab ta ka kraadiõppurite lõputöid erinevates õppeastmetes.

OSTA PILET


Rohkem infot Karjääriõhtute ning esineja kohta leiad siit.
Eelmiseid Karjääriõhtuid saad kuulata siit.

kristjan-pilt-foto