27. 08. 2018


4. septembril esitletakse keskuses Neil deGrasse Tysoni raamatut “Astrofüüsika inimestele, kel on kiire”

Neil deGrasse Tysoni raamat "Astrofüüsika inimestele, kel on kiire"

 

REGISTEERUMINE ON LÕPPENUD!

4. septembril esitletakse Energia avastuskeskuses USA astrofüüsiku ja hinnatud teaduse populariseerija Neil deGrasse Tysoni raamatut “Astrofüüsika inimestele, kel on kiire”.

Raamatust, selle silmapaistvast ja sarmikast autorist, kes on omaette nähtus nii teaduses kui ka teaduse populariseerimises, ning astrofüüsikast räägib füüsik Andi Hektor.

Andi Hektor töötab Tallinnas Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis, tema valdkonnaks on osakestefüüsika, astrofüüsika ja kosmoloogia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli, töötanud Euroopa Tuumauuringute Keskuses Genfis (CERN) ning Tartu, Uppsala, Helsingi ja Cambridge’i ülikoolis.  Hektor on aktiivne teadusliku mõtteviisi ja füüsika populariseerija, rohkem kui 170 teadusliku artikli kaasautor ja paljude populaarteaduslike teoste autor.

Sündmus algab avastuskeskuse planetaariumis kell 17.30 ja kestab orienteeruvalt kella 19-ni. Osalemine on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud. Osalemiseks palume täita alloleva ankeedi. Lisainfo: rsvp@energiakeskus.ee või 620 9024

Ühtlasi saab esitlusel raamatu “Astrofüüsika inimestele, kel on kiire” soetada 20% soodsama hinnaga kui poest.

Tule kuulama ja universumist vaimustuma!

 

Andi Hektor
Raamatut, selle autorit ja astrofüüsikat tutvustab KBFI füüsik Andi Hektor.

 

Vaata, kuidas astrofüüsik Neil deGrasse Tyson vastab uudishimulike veebikasutajate küsimustele universumi kohta: