fbpx

08. 08. 2018


Eesti loodusmuuseumi ja Energia avastuskeskuse linnalooduse laager tuleb taas!

Eesti loodusmuuseum ja Energia avastuskeskus ootavad 28. ja 29. augustil 8–12aastaseid uudishimulikke lapsi taas linnalooduse laagrisse.

Kahepäevase laagri programm pakub mitmekülgset avastamisrõõmu: uurime erinevaid loodusnähtuseid ja geoloogilist ajalugu, vaatame teadusteatrit, matkame värskes õhus, lahendame konstruktoriga ülesandeid ja palju muud põnevat!

Linnalooduse laagrist saab osa võtta nii ühel kui ka kahel päeval. Ühe laagripäeva osalustasu on 25 € (hind sisaldab sooja lõunasööki), kaks laagripäeva maksab 45 €.

Laagris osalemiseks või lisainfo saamiseks palume saata e-kiri aadressile muuseum@loodusmuuseum.ee. Laagrikohtade arv on piiratud!

 

Linnalooduse laagri kava:

28. AUGUST

Kell 10.00–12.30: Esimene laagripäev algab Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29). Pärast omavahel ja keskusega tuttavaks saamist püüab avastuskeskuse leiutaja Aare Baumer teadusteatris koorida õhupalli ja teha teisi rõhukatseid, mõne plahvatuse takkaotsa. Seejärel uurime käed-külge töötoas lähemalt loodusnähtuseid ja nende tekkepõhjuseid. Kui ilm lubab, teeme katseid ka õues. Enne lõunat vaatame ära tubase äikese ehk Tesla trafodega tehtava välgudemonstratsiooni ja ajame staatilise elektriga juukseid püsti.

Kell 12.30–13.30: Lõunapaus Maaeluministeeriumi Härraste kohvikus (Lai 39/41)

Kell 13.30-15.30: Avastame näitust „Müstiline ürgmeri” Eesti loodusmuuseumis (Lai 29a). Uurime, millised elukad elasid Eestis 600 miljonit aastat tagasi, millises kliimavöötmes on Eesti alad aegade jooksul asunud ja kas siin elasid ka dinosaurused. Vaatame täpsemalt erinevaid dinosauruseid: kes elasid meres, kes maismaal ja kes hoopis lendasid? Ja mida nad sõid? Lisaks valmistame šokolaadist loomi ning päeva lõpetame põneva ajarännakuga virtuaalreaalsuse kino vahendusel.

29. AUGUST

Kell 10.00–12.30: Teist päeva alustame Maarjamäe lossi juures (Pirita tee 56; kohtume parklas!) – lähme rännakule läbi inim- ja geoloogilise ajaloo! Alustuseks viskame pilgu värskele memoriaalile, mis on kaevatud Kambriumi plahvatuse aegsetesse setetesse. Sealt edasi viib matk meid pärast viimast jääaega kasvama asunud klindidžunglisse, kus tuleb veidi tegeleda ka mägironimisega. Matka viimases osas ületame veidra maastiku, mis on põhimõtteliselt Tallinna sünnipaik ning laskume läbi Suhkrumäe paljandi tagasi Eesti ajaloomuuseumi juurde.

Kell 12.30–13.30: Lõunapaus Maarjamäe restoranis

Kell 14.00–15.30: Päeva teises pooles kogunemine Energia avastuskeskuses ja peame kerge hingetõmbepausi. Seejärel alustame noorte inseneride töötoaga, kus konstruktoriga tuleb lahendada erinevaid lõbusaid ülesandeid. Päeva lõppu jääb ka vaba aega keskuses uudistamiseks.