fbpx

23. 10. 2018


8. novembril Noorte Valgusfestivalil toimuvad põnevad töötoad ja valgusinstallatsioonide ehitamine

Neljapäeval, 8. novembril toimub avastuskeskuses Noorte Valgusfestival 2018, kust 12-18-aastastele noortele toimuvad põnevad töötoad ja kätt saab proovida valgusinstallatsioonide ehitamisel. Noori juhendavad kunstnikud Elo Liiv ja Teet Suur.

Festivalil saab osaleda kahel viisil:

1) Noored on kuni neljaliikmeliste tiimidena oodatud saatma 30. oktoobriks valgusinstallatsioonide ideekavandeid. Kavandi võib joonistada, joonestada või kokku fotošoppida. Põnevamate ideede esitajad on 8. novembril oodatud avastuskeskusse festivalile, et oma installatsioon ka päriselt valmis ehitada ja võita auhindu. Kohapeal toetavad nende tööd kunstnikud ja tehnilised abilised. Rohkem infot ja tehnilised tingimused

2) Kooligrupid on 8. novembril oodatud avastuskeskusse, et installatsiooniehitajatele kaasa elada ja võtta osa töötubadest, teadusteatri etendustest, seminaridest ja otsimismängust.

Registreeri oma kooli- või klassigrupp osalema siin! Festivalipäeval kehtib 5-eurone keskuse sissepääsupilet õpilase kohta. Kõik loengud ja tegevustes osalemine on lisatasuta. Saatev õpetaja iga 10 õpilase kohta pääseb keskusse tasuta.

NOORTE VALGUSFESTIVALI PÄEVAKAVA

8. novembril 11.00–15.00 Energia avastuskeskuses (Põhja pst 29, Tallinn)

11.00–15.00 Valgusinstallatsioonide ehitamine. Osalema on kutsutud noortetiimid, kes on saatnud ideekavandid 30. oktoobriks aadressile kratt@energiakeskus.ee. Kohapeal on abiks installatsioonikunstnikud ja tehnilised juhendajad.

11.30–12.00 Avastuskeskuse leiutaja Aare Baumeri osalusetendus. Kuidas saab valguskunsti teha laseri, klaasi, mee ja muusikaga?

12.00–15.00 Valgusega joonistamise (light painting) töötuba

12.15–13.00 Loeng: Skulptor ja installatsioonikunstnik Elo Liiv – valgusinstallatsioonidest

13.15–14.00 Loeng: Kunstnik Teet Suur – valgus linnaruumis ja Rakvere jõulukuuse lugu

Täpsem info festivali veebilehel.

Miks festivalilst osa võtta? Installatsioonide loomisel saab ühtaegu rakendada inseneeria- ja disainiteadmisi ning saada praktilise tööprotsessi kogemust. “Võimalus kavandada ja valmistada enda tehtud valgusinstallatsioon on ainulaadne ja põnev kogemus,” sõnas Valgusfestivali projektijuht ja Gustav Adolfi gümnaasiumi 10. klassi õpilane Kerstin Rõuk. „Soovitan end proovile panna kõikides vanustes õpilastel! Valgusinstallatsiooni kavand sobib ka suurepäraselt põhikooli loovtööks.”

Festivali toetab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Festivaliinfot saab ka Facebookist.