04. 01. 2017


7. jaanuaril peame perepäeva, mis on täis välku ja elektrit!

Pühad olid kuidagi suigutavad, kas teile ei tundu nii? Annaks õige uuele aastale pisut särtsu ja peaks 7. jaanuaril maha ühe korraliku perepäeva, mil toome oma heade külastajate ette kamaluga katseid, natuke hulljulget välguga mängimist ja kosmosereisi läbi talvise tähistaeva!

Püha müristus! Välgumehe-show! Teadusteatri ja planetaariumietendused! Sel laupäeval pakume Energia avastuskeskuses kogu perele oma parimaid palasid, mida iga päev näha ei ole.

Kell 13 annab Energia avastuskeskuse legendaarne leiutaja Aare Baumer teadusteatri etenduse „Avasta elekter!”, kus näitab muuseas, kuidas elektriga jäneseid joonistada. Välk ja pauk!

Pikka puhkepausi ta ei saa, sest kell 14 ajab ta selga raudrüü ja ronib, nagu üks kuulsusrikas rüütel kunagi, Faraday puuri välguga mängima. Närvikõdi ja hõrk osoonihõng on külastajatele garanteeritud!

Kell 15 uurime teadusteatris, kuidas panna talvekülma helisema.

Planetaariumis viib külastajad kosmosereisile ja tutvustab talvist tähistaevast kell 15 planetarist Tatiana Stomakhina (vene keeles) ja kell 16 planetarist Rauno Pilvik (eesti keeles).

Juhul, kui sa pole veel avastuskeskuse staatikademonstratsioonil oma juukseid püsti ajanud, siis perepäeval on ka selleks väga hea võimalus kell 12 või 15.40!

Päeva jooksul on keskuses avatud ka heade naabrite Korsten Armastus & Hea Toit pop-up kohvik, kohal on Näomaalingud OÜ andekas kunstnik Silja Saareoks-Kaldre. Soovitame kaasa võtta sularaha!

Kella 13–15-ni õpetab huvilistele lõbusaid lauamänge Eesti tuntuim lauamängulooja Meelis Looveer.

Pere pisimate päralt on looduse mitmekesisust tutvustav näitus „Arhitekt Ämblik ja Insener Mutt” ja mänguala. Energia avastuskeskus on avatud kella 11–19-ni.

Perepilet (25 eurot) kehtib kahele täiskasvanule ja kahele alla 18-aastasele lapsele. Kuni nelja-aastastele lastele on tasuta pääse. Rohkem infot vt hinnakirjast.

Särtsakat uue aasta algust!

välgumees. aare baumer