20. 04. 2018


29. aprilli perepäeval vaatleme taevatähti ja arutleme universumi mõistatuste üle

Kevadisel vaheajal toimub avastuskeskuses Kosmiline perepäev, kuhu on oodatud igas vanuses kosmosehuvilised.

Kell 11.30 algab lustakas planetaariumietendus “Tähejänku” pere noorimatele ja nende vanematele. Avastuskeskuse planetaristi Rauno Pilviku juhtimisel uuritakse, milline on Kuu pind ja kui suur on Päike ning arutletakse muu hulgas, kas Kuul tõepoolest elavad ka jänesed.

Kell 14.30 toimub Rauno Pilviku planetaariumietendus “Täna tähistaevas kogu perele, et uurida lähemalt, milliseid tähtkujusid ja taevakehi on näha kevadisel taevavõlvil.

Kell 12.30 ja 15.00 näidatakse planetaariumis  vene keeles filmi “Tähetolm ja Päikese pere”.

Kõige nooremaid kosmosehuvilisi ootavad avastuskeskuse külastusjuhid päeva jooksul kohvikualale joonistama, värvima ja meisterdama. Kindlasti soovitame -1. korrusel proovida ka raketistarti!

Suuremad kosmosehuvilised on lahkesti oodatud kella 12.30-ks teadusteatrisse, kus satelliitide ehitamisest ja arendamisest räägib TTÜ-Mektory Kosmosekeskuse Satelliidiprogrammi juht Rauno Gordon.

Kell 13.15 jätkab teadusteatris Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi (KBFI) füüsik Andi Hektor, kes võtab teemaks ei midagi vähemtähtsamat kui universumi suurima mõistatuse.

Loengutel ja planetaariumiseanssidel saab kuni kella 16-ni osaleda keskuse tavapärase sissepääsupiletiga. Loomulikult toimuvad päeva jooksul ka välgu ja staatilise elektri demonstratsioonid – kell 12, 14, 16 ja 17.30.