Lisateenused

Välgumehe-etendus

Välgudemonstratsioon on üks Energia avastuskeskuse leivanumber. Ent kui hiiglaslikku Faraday puuri astub avastuskeskuse legendaarne leiutaja Aare Baumer ja satub silmitsi Tesla trafodega, mis toodavad kuni 500 000-voldise pingega elektrivoolu, pole tegu enam lihtsa demonstratsiooni, vaid tõelise šõuga. Härra Baumer riietatakse pealtvaatajate silme all mitukümmend kilogrammi kaaluvasse metallrüüsse ja saadetakse puuri välgunooltega mängima. Pinget pakkuv elamus on garanteeritud!

Etendus kestab kuni pool tundi.

Hind: 120 € etenduse kohta

Ringkäik "Sada aastat elektrijaama"

Möödunud sajandi alguses Põhja puiestee äärde rajatud endine Tallinna elektrijaam on rikkaliku minevikuga oluline ehitis Kalamaja asumis. Kutsume huvilisi juhendatud ringkäigule, et jutustada rohkem kui saja aasta eest rajatud jaama ja elektri tootmise lugu. Selle juurde tutvustame ka avastuskeskuse tänapäeva ja olulisi eksponaate.

Ringkäik kestab pool tundi.

Hind: 30 € grupi kohta

Seltskonnamäng "Tappev pinge"

Elektri kasutuselevõtt on kahtlemata inimkonna üks suuremaid saavutusi. Teisalt on elektri ajalugu täis eriskummalisi ja lausa traagilisi juhtumeid, mille teadmine aitab meil hinnata seda, kui kaugele oleme elektriohutusega praeguseks jõudnud. See lugu on tõeline must komöödia.

“Tappev pinge” on Energia avastuskeskuse seltskonnamäng, mis viib osalejad retkele nii ruumis kui ka ajas. Mängijad saavad panna proovile oma loogikameele ja ajalooteadmised, aga ka lahendada ülesandeid ja otsida endise Tallinna elektrijaama masinasaalist varjatud vihjeid.

Mäng kestab tund aega ja korraga saab osaleda kuni 30 mängijat.

Hind: 7 € osaleja kohta; vähemalt 10 osalejat

Täna tähistaevas

“Täna tähistaevas” on planetaariumietendus, kus räägime sellest, mis just parasjagu taevas toimub. See aga tähendab, et etendus pole kunagi täpselt ühesugune! Avastuskeskuse planetarist Rauno Pilvik juhendab, kuidas leida üles põnevamaid tähtkujud ja Päikesesüsteemi planeete, mida võib heade tingimuste korral ka õues palja silmaga näha, ja annab ka näpunäiteid, kuidas põnevamaid objekte ise üles leida.

Energia avastuskeskuse planetaariumis kasutatakse astronoomiatarkvara Starry Night Pro Plus 7, mille 3D andmebaasiga näeb tuhandeid eksoplaneete, miljoneid tähti ja 200 000 galaktikat ning milles on üle miljardi valgusaasta ruumi rännata. Starry Night andmebaas uueneb pidevalt, kuna uuenevad ka meie teadmised universumist.

Etendus kestab pool tundi.

Hind: 7 € osaleja kohta; vähemalt 10 osalejat

Dionysos ja tähed

Tähistaevas ja hea vein sobivad suurepäraselt! Kreeka mütoloogias on Dionysos ennekõike teada kui veinijumal. Pulmakingiks oma kaasale Kreeta printsessile Ariadnele loonud ta ka Põhjakrooni – tähtkuju, mida on ka meie taevas näha. Planetaariumietendusel “Dionysos ja tähed” naudime veini ja vaatleme planetaristi Rauno Pilviku juhendamisel tähistaevast, et leida põnevamaid tähtkujusid ja jutustada nendega seotud müüte.

Etenduse sisu ja veinide valik sõltub aastaajast. Külalistel on võimalik nautida klaasi nii valget kui ka punast veini, mille on spetsiaalselt välja valinud Bestwine’i sommeljee.

Etendus kestab 45 minutit.

Hind: 15 € osaleja kohta; vähemalt 10 osalejat

Tähepaus

Kas konverents või seminaripäev on niivõrd sisutihe, et pikka pausi ei raatsi plaanida, kuid osalejatele võiks siiski lubada pisut vaheldust? Sel puhul soovitame “Tähepausi”, mis on lühiversioon planetaariumietendusest “Täna tähistaevas”. Lühike paus võimaldab osalejatel pisut jalgu sirutada – planetaarium asub avastuskeskuse kõige alumisel korrusel – ja vaadelda taevalaotust, mis on läbi aegade olnud inimestele inspiratsiooniallikaks.

“Tähepaus” kestab 15 minutit.

Hind: 3 € osaleja kohta; vähemalt 10 osalejat