Energia avastuskeskus - avasta, mängi, õpi!
 

Energia avastuskeskus kui unikaalses tööstusmälestises asuv kogupere teaduskeskus on keskendunud eelkõige loodus-, tehnika- ja reaalteadustele.
 

Võimalus avastada rohkem kui 100 aastat vana elektrijaama saladusi ja tutvuda põneva füüsikamaailmaga ning reisida kaugetele planeetidele ja uudistada avakosmost.
 

Koos ajaloolise elektrijaama sisseseadega leiab keskusest üle 130 interaktiivse eksponaadi, mis tutvustavad energeetika ja elektri tootmise ajalugu, tuuma- ja põlevkivienergeetikat, klassikalist füüsikat, taastuvaid energiaallikaid, häält ja heli, valgust ning optikat.
 

Keskuse staareksponaadiks on Baltimaades unikaalne Tesla generaator Faraday puuris, mis võimaldab demonstreerida kuni 3-meetriseid välgunooli.
 

Keskuse külastajad saavad avastada, kuidas on elektri uurimist mõjutanud Faraday taldrik, Stanley transformaator, „pikajalgne Mary“ või hoopiski teha tutvust esimese elektrivoolu saamiseks mõeldud seadeldise – Volta sambaga.
 

Planetaariumifilmist "Tähetolm ja Päikese pere" saad teada, mis on tähe südames, kes kuulub Päikese perre ja millest on tehtud tähed ja planeedid ning palju muud. "Kihilise Maa aardelaeka" film viib vaatajad Maa sisemusse ja räägib, kuidas on tekkinud Maa aarded, milliseid eelajaloolise elu jälgi võime leida ning kuidas maavärinad ja vulkaanid mõjutavad elu Maal.
 

Võimalus korraldada meeldejääv sünnipäevapidu või lisaprogrammiga firmaüritus.
 

Näitusepileti olemasolul lisatasu eest (3 €/in) teadusteatri etendused, virtuaalne planetaariumiprogramm ja harivad töötoad