Uudised ja teated

28. ja 29. augustil on lapsed oodatud linnalooduse laagrisse

28. ja 29. augustil ootavad Eesti Loodusmuuseum ja Energia avastuskeskus 9-aastaseid ja vanemaid uudishimulikke lapsi linnalooduse laagrisse. 

Kahepäevases laagris teeme tutvust nii tähistaeva kui ka linnalooduse helidega ning uurime näiteks seda, miks on Eestis nii palju meteoriidikraatreid ja kust neid leida võib, vaatame planetaariumis tähistaevast, proovime kätt trummimängus ning seikleme Pääsküla rabas.

Linnalooduse laagris saab osaleda nii mõlemal kui ka vaid ühel päeval. Ühe laagripäeva osalustasu on 20€ (hind sisaldab sooja lõunasööki), kaks laagripäeva maksab 40 €. Neile, kes lõunasööki ei soovi, on ühe laagripäeva hind 17€  ja kahe laagripäeva hind 34 € (kaasa võetud lõunasööki saab süüa avastuskeskuse/loodusmuuseumi ruumides). 

Laagris osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine e-posti teel kadi.maldur@loodusmuuseum.ee. Kohtade arv on piiratud!

Kui soovid lisa informatsiooni, kirjuta kadi.maldur@loodusmuuseum.ee.

Linnalooduse laagri kava:

28. august: Tähistaevas

Kella 11–14-ni tutvume Eesti Loodusmuuseumis meteoriidikraatritega. Kas teadsid, et Eesti on meteoriidikraatrite arvult maailmas esimene? Räägime, kuidas meteoriidikraatreid otsida ja määrata, võrdleme eri kivimeid ja otsime nende seast päris meteoriiditükke. Peale selle arutleme meteoriitide ja evolutsiooni üle – kuidas tänu meteoriitidele tekkis inimene? Ning muidugi ei saa me üle ega ümber ka dinosaurustest!

Kella 14–15-ni on lõunasöök.

Kella 15–18-ni: Energia avastuskeskus lükkab pärastlõunal käima ühe lõbusa suvise teadusteatri etenduse, kus õpime valmistama kiirmeetodil jäätist ja jäälilli ning mängime auruga. Seejärel uurime avastuskeskuse planetaariumis suvist tähistaevast ja vaatame muu hulgas lähemalt, kui suur on meile teadaolev suurim täht võrreldes Maaga.

29. august: Linnalooduse helid

Kella 11–14-ni: Teist päeva alustame Energia avastuskeskuses helide õpitoaga, kus saame aimu heli tekkimisest, tekitamisest ja helitugevuse mõõtmisest. Helitugevuse uuringut teeme iga ilmaga kasvõi natukene ka õues! Seejärel proovime ehtsa trummari juhendamisel trummi mängimist ning lõpetuseks vaatame ära ühe eriti särtsaka välguetenduse.

Kella 14–15-ni on lõunasöök.

Kella 15–18-ni: Päeva teises pooles suundume bussiga läbi linnadžungli Pääsküla rabasse. Rabavaikuses kuulame looduse helisid ja püüame laulu järgi linnuliike ära arvata. Kõnnime mööda laudrada, uurime turbaaukusid ja teeme tutvust rabataimedega. Heidame pilgu ka kobraste tegevusjälgedele. Matka lõpus ronime vaatetorni otsa ja vaatame, kuidas mets tulekahjust taastub. Kasetuka allikate juures teeme enne kojuminekut viimase värskenduspeatuse.