Uudised ja teated

Tänutähe suvel on päästjad peredega oodatud tasuta külastama 30 muuseumi

Tänutäht on Energia avastuskeskuse ühiskondlik algatus, mille eesmärk on tänada ja tunnustada päästjate tööd.

Tänutäht on Energia avastuskeskuse ühiskondlik algatus, mille eesmärk on tänada ja tunnustada ühiskonnale ülimalt oluliste ametite esindajaid ning väärtustada perele pühendatud aega. Algatuses osalevad muuseumid ja külastuskeskused avavad kolme suvekuu jooksul oma uksed esile tõstetud ameti esindajatele ja nende lähematele pereliikmetele priilt, et nad saaksid koos põnevalt aega veeta. 

Kui mullu suvel oli Tänutäht pühendatud politseinikele ja piirivalvuritele, siis tänavu tõstetakse esile kutseliste ja vabakutseliste päästjate tööd.

Algatuses osalev peale Energia avastuskeskuse veel pea 30 muuseumi ja külastuskeskust üle Eesti.

Prii sissepääsu lunastamiseks tuleb muuseumi-külastuskeskuse kassas esitada kehtiv Päästeameti töötõend või vabatahtliku (mere)päästja tunnistus. Pääse kehtib kuni kahele täiskasvanule ja nende lastele. 

Ühtlasi toimub mitmes Tänutähe muuseumis-külastuskeskuses ka temaatilisi perepäevi, kus Päästeameti töötajad tutvustavad oma tööd, varustust ja ohutut käitumist. Perepäevadele on osalema oodatud kõik Eesti pered. 

Rohkem infot Tänutähes osalevate muuseumide ja külastuskeskuste ning perepäevade kohta saab Tänutähe veebilehelt ja Facebookist.

Tänutähte head partnerid on Päästeamet ja Päästeliit ning toetajad on loovagentuur Newton ja Digitrükk OÜ.